A döntőben a lettek mellé állt a szerencse

A tegnap lejátszott selejtező kör és az elődöntők után, a FIBA 3×3 World Tour Hungary Masters második napján a negyeddöntőkre, illetve a nap végén a döntőre kerül sor.

Az első mérkőzést ma az eddig kiváló formát mutató Liman játszotta a Rigával és 11:22 arányú vereséget szenvedett a lettektől. Az amerikai NY Harlem viszont győzött a mongol Ulánbátor ellen négy pontos előnnyel, 21:17 lett a mérkőzés végeredménye. A Novi Sad ma is folytatta győzelemsorozatát. A negyeddöntőben a Pirant igaz, csak egy ponttal, de megelőzte és 21:20-ra legyőzte.

Az elődöntőbe, eredményei alapján a következő négy csapat jutott be: Riga, Ny Harlem, Novi Sad és Ub.   Az első mérkőzésen némi meglepetésre az eddig veretlen Novi Sad 22:19 arányban vereséget szenvedett a szintén szerb Ub-től, így a döntőt a lett Riga vívta az Ub-vel. A döntő mérkőzés alatt nagyjából kiegyenlítettek voltak a két csapat erőviszonyai. Ezt mutatta az is, hogy egyikük sem tudott 2-3 pontos előnynél többre szert tenni, mert ellenfele pár percen belül behozta átmeneti lemaradását. A játék befejezése előtt másfél perccel 20 egyenlő volt az állás, vagyis a végeredményt leginkább a vak szerencse döntötte el. Ezúttal a Riga volt szerencsésebb és 21:20-ra megnyerte a játékot és ezzel a WT Hungary Masters versenyt is.