Andalúziában lejátszották az első tourfordulót

64 csapat, 214 regisztrált játékosa vett részt a spanyolországi Andalúzia Circuit 3×3 Tourjának első állomásán. A Circuit 3×3 Tour kezdő állomása a verseny szervezőinél Almeirában, a helyi Kosárlabda Klub Moisés Ruiz Pavilon nevű sportlétesítményében volt, az elmúlt napokban. A versenysorozat támogatója és szponzora az Andalúz Kosárlabda Szövetség, illetve a Decathlon.

A Tour hivatalos csapatai mellett, a sportcsarnok hat pályáján amatőrök is játszottak óvodás kortól a szeniorokig, nők és férfiak egyaránt. A verseny érdekessége volt, hogy a nemzetközileg már szokásosnak és beváltnak mondható kupa és éremjutalmak mellett a torna győztes csapata egy hatalmas serranó-sonkát is hazavihetett.

A szervezők és a szponzorok nemcsak a csapatokat, de a játékosok egyéni eljesítményét is díjazták. A hivatalos eredmények pontértékeihez hozzáadták még a legjobbaknak ítélt prémium pontokat is. A Circuit 3×3 Tour következő fordulóját április 5-én, Huércal de Ameriában tartják, a város Francisco Navarro arénájában.