Bronzérmesek a magyar lányok

Debrecenben ma véget ér a kedd óta tartó FIBA 3×3 U18 Világbajnokság. A hazai férficsapat sajnos már két nappal ezelőtt, a csoportmérkőzések végeztével kénytelen volt búcsút venni a további versenyzéstől. A lányok viszont derekasan küzdöttek és bejutottak a negyeddöntőbe, ahol hatalmas csatában 21-18-ra legyőzték a rivális oroszokat.

Ma játszották a Spanyolország elleni elődöntőt, ahonnan sajnos, minden igyekezetük és küzdelmük ellenére, nem sikerült bejutniuk az esti döntőbe. A mérkőzés kezdetétől fogva szinte percenként változott a helyzet, már, ami a vezető pozíciót illeti. Ha az egyik csapat játékosa dobott egy pontot, az ellenfele erre azonnal kontrázott, és kiegyenlített. A játék vége felé változott a helyzet: a spanyolok elhúztak a mieinktől. Ráadásul nem azért, mert a mieink elfáradtak volna és veszítettek volna a lendületükből, hanem éppen ellenkezőleg. Jól látszott, hogy mennyire igyekeznek, milyen nagyon szeretnének nyerni a magyar lányok és ennek érdekében minden erejüket bevetik a játékba. Sajnos, feltehetően ez lett a vesztük, mert a győzni akarásba a büntetendő hibák is egyre gyakrabban becsúsztak. A spanyolok pedig a mérkőzés utolsó perceiben ezeknek a büntetőknek az érvényesítésével nyerték meg a csatát. Aminek a végeredménye 15:11 lett. A hazai szurkolóknak ezzel együtt sincs okuk a szomorkodásra, hiszen a magyar lányok a következő, bronzért játszott meccset a németek ellen 19-13-ra megnyerték. Így dobogóra állhatnak. Gratulálunk az éremhez.

A lányok döntőjét Spanyolország az Egyesült Államok csapatával este 20:05-kor játssza, amit természetesen élőben közvetít a FIBA.

A férfiaknál a negyeddöntőből Fehéroroszország, USA, Észtország és Egyiptom csapatai jutottak be az elődöntőbe. Az fehérorosz-USA meccset az utóbbiak nyerték 21-13-ra, az egyiptomiakat pedig az észtek 16-11-re győzték le. A bronzérmet Fehéroroszország nyerte, miután az egyiptomiakat 21-9re legyőzte.