Debrecen lesz a magyarok utolsó esélye

A grazi 3×3 olimpiai kvalifikálón a magyar női csapatnak kiválóan alakultak az esélyei. Egészen a negyeddöntőig. A csoportmérkőzések után veretlenül jutottak a kvalifikáló nyolc legeredményesebb csapata közé. A mai negyeddöntőben pechükre rögtön a világranglista vezető francia lányokkal kerültek szembe. Őket kellett volna legyőzniük, hogy esélyük legyen az első három helyezés valamelyikét (és azzal párhuzamosan az olimpiai részvétel jogát is) megszerezniük.

A mérkőzés alatt szinte fejfej mellett haladt a két csapat, olyannyira, hogy a rendes játékidő lejártakor éppen döntetlenre (16:16-ra) álltak. A hosszabbításnál a magyar lányoknak nem volt szerencséjük: a végeredményt egy büntető szabaddobás döntötte el. Ezzel a franciák 18:17-es győzelemmel a legjobb négy közé jutottak.

Az elődöntőben japán – francia, illetve USA – Spanyolország mérkőzést játszanak a döntőbe jutásért. A férfiaknál a legjobb négy közé jutott: Lengyelország, Lettország, Hollandia és Franciaország.

A magyar csapatokkal legközelebb Debrecenben találkozhatunk a következő hétvégén, ahol mind a nők, mind a férfiak közül a két első helyezett utazhat Tokióba az olimpiára.