Egyetemi 3×3 döntő Lagosban

Nigériát, az idei FISU 3×3 Egyetemi Világbajnokságon, mint nemzeti válogatott, az University of Lagos (UNILAG) csapata fogja képviselni. Ez véglegesen az elmúlt vasárnapon dőlt el, amikor az országos döntőben az UNILAG legyőzte riválisát, az Ibadan Egyetem csapatát. A bronzérmes az Ahmadu Bello Egyetem 3×3 csapata lett.

A nőknél az University of Ilorin lett a győztes, ezüstérmes a Bayero Egyetem, bronzérmet pedig az University of Ibadan nyert.

A bajnokság döntőjén az ország sportminisztere is részt vett és megerősítette azt a központi, állami tervet, miszerint féléves sportfesztivált tartanak az országban, amelynek szerves része lesz a 3×3 kupamérkőzések sorozata is. A fesztivál idején nemcsak a különböző sportágak versenyeit rendezik meg, de kurzusokat tartanak a sportolni kívánó diákoknak az általuk választott sportág alaposabb megismerése céljából.

A hétvégi 3×3 döntőn zsákoló és hárompontos shoot-out verseny is volt, továbbá megválasztották a bajnokság legértékesebb (MVP) játékosát is.