Egynapos verseny Manilán

A Fülöp-szigeteki Chooks-to-Go Pilipinas 3×3 kosárlabda szövetség a szigetország fővárosában, Manilában ma bejelentette: április 30-án egynapos versenyt rendeznek. Az esemény a FIBA 3×3 Asia Pacific Super Quest torna egyik versenye. A Super Quest eredetileg kétnapos sportesemény volt, de most, az Ázsiában még mindig intenzíven jelenlévő és sokakat megfertőző Covid-járávány miatt egy napba tömörítették a versenyt. 12 dél-ázsiai 3×3 csapat vesz részt az eseményen. Többen is jelentkeztek volna, Ázsia más részeiről, de közbeszólt a vietnami SEA Games szervező bizottsága, amely szigorúan megtiltotta számos nemzeti válogatott részére a versenyen való részvételt. Ezzel arra kényszerítette őket, hogy visszalépjenek a szombati versenytől.

A Fülöp-szigeteket három csapat képviseli, ezek a Cebu Chooks, a Manila és a Butuan Chooks. Ott lesz a versenyen az eddigi címvédő, a japán Tokyo Dime is. Rajtuk kívül a versenyző csapaptok között van a mongol, ulánbátori Zaisan MMV Energy, amely volt már világbajnoki második helyezett is. Szintén figyelemreméltó résztvevő lesz az indonéz Tangerang is, amely idén már megnyerte az Asean Basketball League 3×3 nemzetközi kupát is.

A szombati torna győztese játékra lesz jogosult a FIBA 3×3 World Tour Manila Mastersen. A győztes további díjazása 10 ezer dollár, a második helyezetté pedig 5 ezer.