Elkezdődött a FIBA 3×3 WT Europe Masters

Elérkezett a debreceni „hármas” FIBA 3×3 World Tour Master utolsó versenye. Ma a tényleges, helyezésekért vívott viadalok előtt három csapat, a litván Sakiai, a francia Párizs és az orosz Moszkva selejtezőt játszott az egyetlen, A-csoportban lévő üres helyért, mely a három közül a legjobbat bejuttatja a további játékba. A kvalifikáló forduló a litvánoknak sikerült a legjobban, így az amerikai NY Harlem és a szerb Zemun mellé harmadiknak bekerült a D-csoportba.

A selejtező forduló után az A-csoportból a szerb Liman és a svájci Lausanne. A mérkőzést némi meglepetésre nem a világelső Liman, hanem a svájciak nyerték 19:17 arányban. Első mérkőzésén a Novi Sad sem győzött: Szaud-Arábia csapata a Jeddah 15:13-ra felülkerekedett a szerbeken. A lett Riga 21:12 arányú vereséget mért a Debrecen csapatára. Az amerikai NY Harlem sem járt sokkal jobban: 21:16-ra legyőzte csapatukat a Sakiai. A következő mérkőzésen a Liman az Ulanbator ellen szerzett négy pont előnyt, a végeredmény 20:16 lett a szerbek javára. A Novi Sad 21:8-ra játszott az orosz Gagarin ellen. 21:19 lett a Riga – Piran eredménye, a NY Harlem a Zemunt győzte le 21:16-ra, az Ulánbátort pedig a Lausanne 21:19-re.

A Gagarin – Jeddah meccs 21:19-es előnnyel végződött az oroszok javára, a Piran pedig csupán egy pont előnyt szerzett a mérkőzés végére a Debrecentől. A nap utolsó mérkőzése a Zemun – Sakiai találkozó volt. Eredménye 21:11-re győzött a Sakiai.

A holnapi negyeddöntőbe továbbjutottak: Lausanne, Piran, Sakiai, Jeddah, Novi Sad, NY Harlem, Riga és Liman. A negyeddöntők holnap 16,45-kor kezdődnek. Este eredményhirdetés.