Elmaradt a meglepetés Dohában

A FIBA 3×3 felnőtt világversenyeinek idei utolsó játékát tartották ma a katari Dohában. A maga nemében különlegesnek mondható versenynap méltó befejezése volt a 3×3, mint fiatal, ám roppant ambiciózus sportág idei szezonjának.Dohában a világ legjobb nyolc csapata mérte össze a tudását az All Stars játékon.

Már a negyeddöntő négy mérkőzése különleges játékkal örvendeztette meg a helyi közönséget és a világ minden részén azokat a 3×3 rajongókat, akik figyelemmel kísérték az élő közvetítést. A kanadai McGill csapata a szlovén Ljubljana ellen játszotta első meccsét. Az esélyesebb szlovének nyertek 22:11-es kosáraránnyal. A szintén kanadai Saskatoon ugyancsak vereséget szenvedett a NY Harlem NBA-tól 21:11-re, pedig a papírforma szerint a világranglista 3. helyezettje győzhetett volna a 6. helyezett Harlem ellen. A következő mérkőzés nyertese szintén az esélytelenebb, a világranglistán 5. helyen álló helyi csapat, a Doha lett. A japán Hamamatsut (4. helyezett) 18:11-re legyőzte. A negyeddöntő utolsó, ám nagyon izgalmas megmérettetése az újvidéki Al Wahda és a Fülöp-szigeteki Manila meccse volt. A szerb csapat fölényesen, 18:11-re nyert.

A középdöntőt a Harlem és a Ljubljana, illetve az Al Wahda és a Doha csapatai játszották. Előbbi mérkőzést a szlovének, utóbbit a szerbek nyerték, vagyis az idei világranglista 1. és 2. helyezettje. Az USA-szlovén összecsapás eredménye 14:22 lett, a szerbek pedig 21:8-ra győztek a katariak ellen.

A döntőt fölényes kosáraránnyal (21:12) a szerbek nyerték a szlovének ellen. Így idén ismét, már harmadjára, az Újvidék Al Wahda csapata nyerte az All Stars versenyt. Övék a dicsőség és a 20 ezer dolláros fődíj. Gratulálunk.