Eredményt hirdettek az Ukrán Szuperkupában

Ukrajnában szeptember 26-án Mariupolban rendezik meg, a város alapításának 242. évfordulóján a férfiak 3×3 nyílt, pénzdíjas kupaversenyét. A rendezvény helyszíne az Azovstal Yacht Club lesz.

A sporteseményt az Ukrán Kosárlabda Szövetség rendezi, a városi önkormányzat támogatásával. Ez a verseny az ukrán 3×3 sport idei, a COVID-19 világjárvány miatt ugyancsak rövidre sikeredett versenyszezonjának az egyik utolsó rendezvénye lesz. Néhányat korábban, az utóbbi hetekben már megtartottak, de a rendezvények száma, az ismert okok miatt a töredéke volt a korábbi években tartottaknak.

Múlt hét végén sikerült lezárni a hat fordulóból álló Ukrán 3×3 Szuperkupa versenyét Ogyesszában. A korábbi gyakorlattal ellentétben a játéksorozat állomásait csupán két városban, Kijevben és Ogyesszában tartották. Ezen a versenysorozaton nők is férfiak is pályára léptek.

A kupadöntő két nyertese a férfiaknál Ogyessza csapata, a nőknél pedig a Kijev-Basket lett.