Európa bajnokok a 3×3 U18-as magyar fiúk

A FIBA 3×3 U18-as Európa Kupa versenyén tegnap késő este óriási sikert aratott a magyar férficsapat: megnyerték az aranyérmet, ők lettek 2018 U18-as Európa Bajnokai. Gratulálunk a kiváló teljesítményhez.

A vasárnap délutánt a magyar fiúk rögtön egy szép győzelemmel kezdték: 22:16-ra legyőzték a német válogatottat. Ezzel folytatták előző napi győzelemsorozatukat és bekerültek a legjobb négy csapat közé.

A negyeddöntőben nehéz ellenfelet kaptak, a spanyolokkal kellett megmérkőzniük. A játék, változó szerencsével hol az egyik, hol a másik csapatnak kedvezett. A mérkőzés első perceiben többségében a spanyolok vezettek, a mieink nagy küzdelmet folytattak az 1-2 pontos hátrány ledolgozásáért. A játék félidejénél sikerült ezt elérniük, fordítottak az eredményen és egy kétpontos dobással átvették a vezetést. Bár a végjátékban a spanyolok egyenlíteni tudtak és a játékidő végére 18:18-as döntetlen sikerült összehozniuk, a szerencse ezúttal nem nekik, hanem a magyar fiúknak kedvezett. Frank Áron kétpontosával az eredmény 20:19 lett és a csapat bejutott a döntőbe.

Az aranyéremért folyó küzdelemben Szerbia csapatával kellett megmérkőzniük a magyaroknak. Küzdelmes játékkal, erős akarattal sikerült elérniük a sokak által lehetetlennek vélt eredményt: 20:18-ra legyőzték a mindenki által rettegett szerb csapatot. Ezzel megnyerték az európa bajnoki címet. Ráadásként Mokanszki Máté elnyerte a verseny MVP-je címet. Gratulálunk a magyar fiúknak.

A magyar lányoknak nem sikerült ilyen szépen a verseny, így idén nem sikerült megnyerniük a bajnokságot. A negyeddöntőben 10:5-ös vereséget szenvedtek a belga lányoktól, így nem léphettek tovább a versenyben.

A FIBA 3×3 Európa Kupa 2018 végeredménye a következő lett: