FIBA 3×3 U23 Nemzetek Ligája Szolnokon

Mint korábban már hírt adtunk róla, a FIBA június 2-án bejelentette: vadonatúj nemzetközi kosárlabda versenyt indít útjára. Ez a FIBA 3×3 U23 Nemzetek Ligája lesz. A 23 év alatti korosztály női és férfi 3×3 sportolóinak egyaránt lehetősége lesz részt venni az új bajnokságon, amely szerves része lesz a FIBA 3×3 Fast Track nevű sportágfejlesztő programjának. A 3×3 U23 Nemzetek Ligája bekerül a FIBA ifjúsági kategóriájának hivatalos versenyprogramjába.

A Nemzetek Ligája első viadalának megszervezésére nem sokat kellett várnia a játékosoknak és a szurkolóknak: június 6-7-én, Szolnokon, a Tiszavirág arénában lejátszották az első versenyt és mind a nőknél, mind a férfiaknál győzteseket is hirdettek. Csehország, Szlovákia, Uganda, Sri Lanka, Hollandia és a vendéglátó Magyarország U23 csapatai léptek pályára. A férfiak versenyére Szlovákia nem küldött csapatot, Szlovénia csapata viszont ott volt a pályán.