Hasznos volna a szakmai továbbképzés

2017. február 17-én került sor a Decathlon B33 Diákolimpia I. és III. régiós döntőjére. A győri egyetemi sportcsarnokban megtartott selejtező mérkőzések legjobb csapatai továbbjutottak az országos döntőbe. A mérkőzések idején edzőktől, szakvezetőtől, játékosoktól érdeklődtünk többek között arról, hogy mióta népszerű a B33 a saját iskolájukban, milyen eredményt várnak a csapatuktól, miben látják a sportág fejlődési lehetőségeit.

A B33 a játékosoknak több szabadságot ad, mint a hagyományos kosárlabda – véli Kiss Mihály Barna, a szombathelyi Bójai János gimnázium diákcsapatának tagja. Kevésbé fontosak az edzői utasítások, az ötletek megvalósítása, a pillanatnyi cselekvés végrehajtása leginkább a játékos döntésén múlik. Gyakori, hogy ösztönösen cselekszünk a pályán – mondja – mert nincs idő az éppen aktuális teendők kidolgozására, előkészítésére. Az öt-öt elleni játékhoz képest a 3×3 lényegesen intenzívebb, nagyobb erőbedobást igényel, így a rövidebb játék alatt gyakran jobban elfáradunk, mint az időben hosszabb kosárlabda meccseken.

Jómagam most először játszom a B33 Diákolimpián. Nagyon élvezetes a játék, örülök, hogy részese lehetek. Ennek ellenére a hagyományos kosárlabda a kedvencem, ami nem csoda, hiszen tagja vagyok az U18-as válogatottnak is. A 3×3-at a gyorsasága, a játék adta szabadsága miatt szeretem. Nagy álmom, hogy bekerüljek az 5×5 felnőtt válogatott keretbe is. Ettől persze nem tartom kizártnak azt sem, ha esélyt kapnék rá, a B33 válogatottban is szívesen játszanék- latolgatta esélyeit a játékos. Úgy véli, a sportág fejlődésének jót tenne, ha a játékosokat egyénileg és csapatban is szakemberek képeznék például egy tanfolyam, vagy továbbképzés keretében.