Kezdődik a 3×3 Tinkoff Moszkva Open

Idén tizenegyedik alkalommal rendezik meg a Luzsnyiki Stadion előtti téren a 3×3 Tinkoff Moszkva Open kupatalálkozót.

A július 28-29-én tartandó tornán a következő csapatok játszanak:

Malaga El Palo Peak Spanyolországból. Ők a spanyol 3×3 kosárlabdasport legeredményesebb csapata. Moszkvában már két alkalommal szerepeltek. Velük ellentétben a Limassol Ciprusról, most játszik első ízben a Moszkva Openen. A szlovének Kranj csapatát már nem kell bemutatni a helyi közönségnek, hiszen a világranglista 7. helyén tanyázó csapat eredményei és harcos játékának a híre már eljutott a moszkvaiakhoz. Ugyanúgy ismerős az orosz szurkolóknak a horvát Split is. Őket már élőben is látták játszani, nemcsak a képernyőről ismerik a technikájukat. Többször is játszottak Moszkvában, a 2014-es VB-n, az ötödik helyen végeztek.

A Belgrád Olimpus Szerbiából tavaly győzött a Moszkva Openen, így idén is szép reményekkel kezdik a játékot. A spanyol Barcelona csapata 2015-ben a bakui I. Európa Játékokon ezüstérmet nyerte, így rájuk is figyelni kell az ellenfeleiknek.

A Bosznia Hercegovinát képviselő Vitez Ecos Romari régi, rutinos versenyzője a FIBA 3×3 World Tour versenyeknek. A közelmúltban aranyérmes lett az Odense 3×3 Challengeren. Jelenleg a világranglista 14. helyezettje. A litván Vilnius csapata már egymás után kétszer megnyerte a Tallin Opent, egy alkalommal pedig a Masters in Lausannet. A 2014-es EB bronzérmese.

További résztvevők: Grizinkalns Buvnieks Lettország, Handlova Szlovákia, Khimki Credig Europe Oroszország, Moszcow Shaking Str Oroszország, Roga Ghettp Basket Lettország, Tbilisi Georgia, továbbá két orosz csapat, amelyek két országos 3×3 bajnokság nyertesei.