Kezdődik a 3×3 U17 EK selejtezője

Tegnapelőtt lezárták a FIBA 3×3 Nemzetek Ligája szolnoki versenyeit, majd egynapos pihenő után ma folytatódik a nemzetközi csapatok versengése. Most, az U17-es utánpótlás válogatottak játszanak kétnapos Európa Kupa selejtező versenyt. A csoportbeosztás az alábbiak szerinti:

Férfiak: A csoport: Németország, Nagy-Britannia, Írország, B csoport: Észtország, Grúzia, Svédország, C csoport: Ukrajna, Magyarország, Ausztria, D csoport: Lettország, Litvánia, Dánia.

Nők: A csoport: Lettország, Nagy-Britannia, Észtország, Ausztria, Litvánia, B csoport: Hollandia, Magyarország, Svédország, Írország.

Magyar férfiválogatott: Fehérvári Csegő, Gadus Bogdán Olivér, Ladovszky János László, Major Bulcsú.

Magyar női válogatott: Herzog Bóra, Kádas Boglárka, Küllős Kíra, Varga Napsugár.

A magyar férficsapat a FIBA-program szerint este ¾ 10-kor lép először pályára. Ellenfele Ukrajna lesz. Holnap 15 óra 40-kor játszanak Ausztria ellen. A hazai női válogatott első meccsét ma este negyed hatkor játssza a svédek ellen, második mérkőzésüket pedig 20 óra 55-kor kezdik a hollandok ellen. Holnap délután negyed négykor Írországgal csapnak össze.