Macedón bajnokság Szkopjéban

Az Észak-Macedónia Kosárlabda Szövetség február 14-én rendezte idei első 3×3 versenyét Szkopjében. A többfordulós torna döntőjén a legjobb 15 csapat vett részt.

A döntő győztese az a Dust Caffe lett, amely az előző fordulóban vereséget szenvedett döntőbeli ellenfelétől, az Angeli Terminatorstól. A csoportmérkőzések során még úgy tünt, hogy ismét az „angyalok” diadalmaskodnak, de a végeredmény kétpontos előny lett a Dust Caffe javára.

Az izgalmas döntő érdekessége az volt, hogy a pályán küzdő két csapat egészen a játék végét jelző sípszóig fejfej mellett haladt, aminek az lett az eredménye, hogy a játékidő végén 20 egyenlő volt az eredmény, így a hosszabbítás alatt kellett eldönteniük azt, hogy melyikük a jobb játékos. A Dust Caffe rutinos játékosa, Milorad Minovski nem sokat töprengett a folytatáson: a vonal mögül kétpontos kosárradobással eldöntötte a verseny eredményét.

Csak néhány másodperc a hosszabbítás után a szokásos tíz perc után a Dust Caffe kosárlabdázóinak meg kellett szerezniük a győzelmet a téli 3×3-as bajnokság második tornájának utolsó mérkőzésén, az Angeli Terminators (22-20) csapata ellen. Bár először csoportmeccsen (A pool A) versenyeztek, a döntőben úgy tűnt, mintha az első torna győztesei nem ugyanazzal a pár órás vagy harminc nappal ezelőtti ellenféllel álltak volna szemben. Az eredmény bizonytalan volt a sziréna utolsó sípjáig, amely a rendes játékidő végét jelentette (20-20), a tapasztalt Milorad Minovski pedig a vonal mögül két pontra lőtt egy lövést, és néhány másodperccel a győzelem után csapata győzelmet hozott. a hosszabbítás kezdete. Ezzel a versennyel Észak-Macedóniában elindult a 3×3 kosárszezon, amelynek következő állomása február 10-én a nemzeti válogatott tornája lesz, ahol a csapat felkészül az oroszországi Permben rendezendő nemzetközi versenyre.