Mire érdemes figyelni a 3×3 VB-n?

A FIBA öt különösen érdekes tényre hívja fel a 3×3 szurkolók figyelmét, amelyekre érdemes kiemelt figyelmet fordítaniuk a nantesi Világbajnokságon.

Ezek a következők:

1. Fokozott szurkolói figyelmet érdemel Dusan Bulut, a 3×3 világranglista első számú játékosának minden megmozdulása. A pályán minden akciója, kosárra dobása élményszámba megy. Úgy játszik, mint McCollum és úgy beszél, mint McGregor. A szerb válogatott sikereiben mindig nagy szerepe volt, a bajnoki címek elnyerésében is oroszlánrésze volt.
  2. A női csapatok tornáján idén nyitott a verseny, nem kizártak a nagy meglepetések sem. Ott lesz a pályán a tavalyi világbajnok Csehország csapatában a regnáló MVP bajnok Michaela Uhrova. A csehek biztos győzelmi esélyeit megingathatja Ukrajna csapata, amely tavaly veszteséget szenvedett tőlük a döntőben. Azóta viszont kemény munkával javítottak a teljesítményükön. Ott van a két rivális csapaton kívül még Hollandia is, amely szintén beleszólhat a végső eredményekbe. Ráadásul az oroszok sem tétlenkednek majd. Szeretnék visszaszere korábbi vb-címeiket.
  3. A dunk bajnokság sem lesz mentes az izgalmaktól. Ott lesz a versenyben a tavalyi győztes Smoove, a négyszeres World Tour Dunk bajnok Lipek, a tavalyi Word Tour győztes Miller, valamint Jordan Southerland és Chris Staples is.
  4. Érdemes figyelni a francia női csapatra is. A Sandra Dijonnal és Caroline Hériauddal megerősített csapat minden bizonnyal látványos játékot produkál majd.
  5. A Fülöp-szigetek férfi csapata is okozhat meglepetéseket a VB-n. Kobe Paras kétszer is (2013-ban ás 15-ben) megnyerte az U18 VB dunk bajnokságát, most a felnőtt csapat játékosa lesz. Társai Jeron Teng és Kiefer Ravena leginkább védő taktikájukról ismertek.