Országos bajnokság Vietnamban

Vietnamban, Hochiminh Cityben tegnap volt a Celadon 3×3 kosárlabda bajnokság döntője. A két napos csoportversenyen tíz csapat vett részt, és olyan játékosoknak szervezték, akik fiatal koruk ellenére már megmutatták tehetségüket a 3×3 kosárlabdasportban.

A bajnokságot a Never Win nevű csapat nyerte, amely 21-12-es győzelmet aratott a döntőben.

Vietnamban különös jelentősége lehet annak a ténynek, hogy idén első ízben rendeztek 3×3 bajnokságot, a Celadon Basketball League 3×3-at, mert ezt a versenyt szeretnék évről-évre folytatni. Ezzel pedig jelezni kívánják az ottani kosárlabda szövetség sportvezetőinek a szándékát, amely a környező ázsiai országok 3×3 sportjához való mielőbbi felzárkózást ösztönzi. Nem titkolt céljuk, hogy minél hamarább olyan csapatokat szeretnének szervezni, amelyek kiállhatnak a nemzetközi porondra is, és ott sikerrel versenyezhetnek más országok csapataival. Ennek érdekében idén ötállomásos, országos 3×3 bajnokságot szerveznek.