Ott lesznek a lányok az elődöntőben

Debrecenben ma, a kora esti órákban kezdték meg az utolsó olimpiai kvalifikáló torna csoportmérkőzéseit.

A férfiaknál ma az A-csoport három csapata mérkőzött meg egymással. Előbb Belgium játszott Ukrajnával. A végeredmény 19:14 lett a belgák javára, majd a szlovének léptek pályára az ukránokkal. Előbbiek nagyarányú, 21:14-es győzelmet arattak. A férfiak mai utolsó meccse a Szlovénia – Belgium találkozó volt, aminek végeredménye: 18:20 lett a belgák javára. Ez az eredmény azt jelenti, hogy holnapután, június 6-án az ukránok a B-csoport holnapi játékán jobban szereplő 2. helyezett csapattal, a szlovének pedig a csoport harmadik, vagyis utolsó helyezettjével mérkőznek meg. Mai két győzelmével Belgium egyenesen a vasárnapi elődöntőben landolt, holnap pedig eldől, hogy ki lesz a partnere a B-csoportból.

A magyar férficsapat holnap lép pályára. Előbb Romániával, majd Mongóliával játszik. A magyar lányok ma már lejátszottak két mérkőzést, ezzel el is dőlt a további sorsuk. Előbb a holland lányokat győzték le 14:12-re, majd az észteket 13:10-re. Mindkét mérkőzés izgalmas, pörgős volt, a játékidő döntő részében a magyarok vezették a mérkőzéseket. A nagy tétre való tekintettel a magyarok és ellenfeleik is meglehetősen sokat hibáztak, a tőlük megszokottnál több volt mindegyik csapatnál a szabálytalanság és ennek következménye a büntető dobás, valamint több volt az elhibázott kosárra dobás is. A lényeg a végeredmény lett, ami azt jelenti, hogy a magyar lányok ott vannak a vasárnapi negyeddöntőben. Gratulálunk eddigi játékukhoz és a továbbjutáshoz is.