Színpadon játsszák az ULE döntőt

Jövő héten, április 26-án Szentpéterváron különleges helyszínen játszanak majd az Egyesített 3×3 Európa Liga (ULE) döntőjének résztvevői. A sportág történetében még sosem játszottak 3×3 versenyt egy színház, kosárpályává átalakított színpadán, most viszont ez lesz a helyszíne az ULE döntőjének. A szentpétervári színházlátogatók által csak Buff-színháznak becézett épület neve valójában Государственный Музыкально-Драматический Театр (Állami Zenei- és Drámai Színház) és történetében először rendeznek a színpadán sportversenyt.

A március elején kezdődött, többállomásos verseny befejező fordulójába nyolc csapat került be. Ők kűzdhetnek majd a győztesnek járó trófeáért és az azzal járó 40 ezer dollár pénzdíjért.

A döntős csapatok: Riga (Lettország), Team NL (Hollandia), Novi Sad (Szerbia), Tri Zvezdocski (Oroszország), Team LT (Litvánia), valamint három orosz csapat: Gagarin, Inanomo és Cop Moszkva. A döntő győztese részt vehet majd valamelyik FIBA 3×3 World Tour Masters versenyen, a vesztes döntős pedig valamelyik Challenger versenyen. A jegyek ára 300-500 rubel lesz személyenként. A bevételt az esemény rendezői teljes egészében jótékony célra szánják, egy árvaháznak ajánlják fel.