Szurkoljunk a magyar lányoknak!

Ötödik versenynapjához érkezett a FIBA 3×3 U18 VB, ami a negyeddöntőkkel folytatódott.

A férfiaknál Egyiptom Kazahsztánnal (21-16), Ukrajna a fehéroroszokkal (14-21), az USA válogatottja a litvánokkal (21-13 és a Dominikai Köztársaság csapata Észtországgal (13-21) játszott. A holnapi elődöntő Fehérorosz-USA és Észtország-Egyiptom viadalt hoz. A győztesek már éremért játszanak. Eredményhirdetés este lesz.

A lányoknál nagy öröm érte a hazai játékosokat és szurkolókat egyaránt: a magyar női csapat nagy küzdelemben győzött és tovább lépett az elődöntőbe. A női negyeddöntő mérkőzései és azok eredményei a következők voltak:

Magyarország – Oroszország (21-18), USA – Észtország (18 – 4), Németország – Ukrajna (13-10) és Spanyolország – Lettország (21-11). A holnapi elődöntőkön Spanyolország Magyarország csapatával, az USA lányai a németekkel mérkőznek meg, hogy részesei lehessenek az érmekért folyó harcnak.

Szurkoljunk a hazai lánycsapatnak, biztassuk őket, mert megérdemlik! Csakúgy, mint Horváth Boglárka, aki tegnap ezüstérmet szerzett a VB ügyességi versenyén. Aranyérmes a lett Paula Cirsa, bromzérmes a fehérorosz Palina Kastsiukavets lett. Horváth Boglárkának is gratulálunk.

Holnap a lányok küzdelmei 12.55-kor kezdődnek Debrecenben, a fiúk 12.05-kor kezdenek. A döntő a férfiaknál 20.30-kor, a nőknél 20.05-kor kezdődik. A mérkőzések a szokásos csatornákon (pl. YouTube, Facebook stb.) élőben nézhetők.