Tarvydas csapata győzött a litván tornán

A litvániai Palangában a Juvents Uniclub nyerte meg a FIBA 3×3 World Tour selejtezőjének, a három állomásos Hoptrans 3×3 versenyét.

A kétnapos rendezvényen résztvevő csapatok játékosai között számos, korábban a nemzetközi kosárlabda versenyekről, illetve 3×3 mérkőzésekről ismert játékos – közöttük három olimpiai bajnok – is jelen volt, vagyis a litván profi kosársport legjobbjai küzdöttek az idei első FIBA 3×3 versenyen. Játszott például Darius Tarvydas, aki 2015-ben a FIBA 3×3 WT Lausanne Masters bronzérmese volt, előző évben pedig csapatával, a most is győztes Juvents Uniclibbal pedig az EB első fordulójában volt legyőzhetetlen.

A mostani versenyen csapatuk 5:0-ra győzött, majd a döntőben a Taurát 21:11-re győzte le.

Huptrans 3x3 Winner
Huptrans 3×3 Winner

Palangában, a Hoptrans játékon a győztes Uniclub 100 pontot szerzett, a második helyezett Tauras 80, a harmadik csapat pontot gyűjtött. A Juventus Uniclub a Hoptrans 3×3 bajnokság Stop-2-hez vezet 100 versenyponttal. A második helyezett Tauras 80 pontot kapott, míg Šakiai, a mezőgazdaság legtapasztaltabb 3×3 csapata, harmadik helyezett és 70 pontot kapott.