Töretlen a magyar lányok sikersorozata

A FISU 3×3 Egyetemi Világbajnokságának harmadik napján Xiamenben (Kína) a nyolcad döntőben a magyar lányok tovább folytatták eddigi veretlen sikersorozatukat.A forduló első mérkőzésén a kínai csapatot 18:10-re legyőzték, ezzel bejutottak a holnapi negyeddöntőbe. A magyarok ellenfele a francia csapat lesz. A francia lányok ma Thaifölddel mérkőztek meg és sikerült legyőzniük 10:3-ra. A nyolcad döntő kiesői: Kína, Thaiföld, Tajvan és Hongkong.

A magyar női csapat hibátlan és kiváló teljesítményénél a férfiak sajnos valamivel halványabban szerepeltek. Bár, egy tegnapi vereség után sikerült bejutniuk a mai nyolcad döntőbe, ott vereséget szenvedtek, így a holnapi negyeddöntőben már nem szerepelnek. A nyolcad döntő mérkőzéseinek eredményei: Libanon-Tahiföld: 18:14, Mongólia-Ausztrália: 19:13, Franciaország-Kína: 19:9, Magyarország-Kína 6:21. A nyolcad döntőben holnap Libanon Mongóliával játszik, a Francia csapat pedig az előbbi meccs győztesével.