USA-Kína a nap férfi mérkőzése

A FIBA tudósításai, a 3×3 Guangzhou-i világbajnokság mai, sorrendben harmadik versenynapján legjobb, legizgalmasabb mérkőzésének a férfiaknál az USA-Kína összecsapást választották.

Az amerikai csapat 21:15-re győzte le ellenfelét, a 23 éves  Myke Henry által vezetett csapat legjobban teljesítő játékosa DePaul és Alfonzo McKinnie volt. Előbbi, a ma játszott két mérkőzésükön összesen tiznhét, utóbbi nyolc kosarat dobott. Az amrikaiakra a negyeddöntőben is nehéz mérkőzés vár, Katar ellen kell győzelmet aratniuk. A nőknél a helyszíni médiabeszámolók szerint ma a spanyol női válogatottban játszó Aitana Mediavilla volt a legeredményesebb. A magyar női csapat 14:11-re legyőzte az argentinokat. holnapi első meccse a magyaroké. A holnapi versenynap első mérkőzése a magyar férfi csapaté lesz, Románia ellen lépnek pályára. Később pedig a Fülöp-szigeteki válogatott lesz az ellenfelük.