Utánpótlást nevel az egykori kapitány

A kanadai kosárlabda sport egyik kiemelkedő játékosa Michael Linklater, a 2019-es szezon bevégeztével bejelentette, hogy befejezi aktív sportoló karrierjét és ezen túl a fiatalok nevelésével kíván foglalkozni.

Linklater sportolói karrierje indulásakor több, számára akkor szinte leküzdhetetlennek látszó akadállyal kezdődött – emlékezett vissza a játékos, a kanadai CBS sportolókkal készített podcast beszélgetéssorozatának egyik résztvevőjeként. Elmondta, hogy tizenegyéves volt, amikor először pályára lépett. Kosaras pályafutásának legnagyobb akadálya szerinte testi adottsága, mindössze 178 centiméteres magassága volt, és úgy vélte, őslakos indián származása sem jelentett előnyt a karrierépítésében. Linklatert vélt, vagy valós hátrányai mégsem akadályozták meg abban, hogy szülővárosa Saskatoon egyetemi kosárlabda csapatának, a Saskatchewan Rattlersnek a játékosa legyen. Velük 2017-ben megnyerte a CELB-kupát, amely a kanadai férfi profi kosárlabda-bajnokságért jár.

2012-től a Saskatoon 3×3 kosárlabda csapatának kapitánya lett. Hét év alatt, 2019-ig számos nemzetközi sikert a magukénak mondhattak.  Nemcsak országos 3×3 bajnokságot nyertek, de a nemzetközi FIBA versenyeken is derekasan megállták a helyüket.

Tavalyi visszavonulásának legfőbb indokaként Linklater azt jelölte meg, hogy célja, a bajnokság megnyerése után az őslakos gyerekek nevelése, kosársporthoz szoktatása, és edzése lesz. A jövőben kifejezetten ezzel szeretne foglalkozni.

“Úgy gondolom, nekem az a küldetésem, hogy javítsak az indián őslakosok helyzetén, a sport által segítsek a fiataloknak beilleszkedni a társadalomba. Jó volna, ha megszűnnének a manapság még gyakran olvasható negatív sajtóvélemények a kanadai indiánokról. Szeretnék a mostani narratíván változtatni. Többek között azért is vetettem véget az aktív sportpályafutásomnak, hogy minden energiámmal az őslakos közösséget tudjam segíteni” – beszélt céljairól a kanadai 3×3 válogatott egykori kapitánya.