Meglepetés győztes Poitiersben

Az elmúlt két napban, a franciaországi Poitiersben játszott FIBA 3×3 női széria aktuális állomása, a verseny végeredményét illetően némi meglepetéssel szolgált a sportág rajongóinak. A verseny előtt a többség úgy gondolta, valószínűleg kínai győzelemmel zárják majd a tornát. A kanadai csapat rácáfolt a várakozásokra és a torna döntőjében 17-16-ra legyőzte a kínaiakat. Így a női széria hetedik állomásának eredménye a következő lett:

12. Svájc

A női világverseny következő, nyolcadik állomása Marseille lesz június 29-30-án.

A B csoportban játszó magyar lányok, a Győr csapata a játék első meccsét Kína ellen játszották. Az eredmény 21-10 lett az ázsiai csapat javára. A következő mérkőzésüket a magyar lányok Svájc ellen 19-10-re megnyerték, így továbbjutottak a másnapi negyeddöntőkbe. Ott Litvániát szintén legyőzték 21-19-re, az elődöntőben a későbbi versenygyőztes Kanadával viszont már nem bírtak, 18-10-es vereség lett a vége, így a végeredményük a 7. állomás negyedik helye lett.