A Liman folytatja tavalyi győzelemsorozatát

A Debrecenben játszódó „háromrészes” FIBA 3×3 World Tour Masters sorozatának első versenye, a Debrecen Masters, ma véget ért és győztest hirdettek.

A tegnapi selejtező csoportmérkőzések után mára maradtak az elő- és negyeddöntők, illetve a végeredményt hozó döntő mérkőzés. Már a mai első mérkőzések meglepetéssel szolgáltak. Előbb az Amszterdam-Utena mérkőzés, amely mindvégig nagyon szoros küzdelmet hozott és ehhez hasonló lett a 16:18-as végeredmény is. Ráadásul az esélytelenebb győzelmével zárult.

A verseny legeredményesebbjei között szerepelt a Graz Team, amelynek vezetője pár nappal ezelőtt úgy nyilatkozott, hogy nincsenek nagy reményeik, mert csapatuk most első alkalommal játszik a FIBA 3×3 World Tour versenyén és nemzetközi tapasztalatuk is alig van még. Ők leginkább a tapasztalat- és rutinszerzés miatt jöttek és nem várnak semmilyen kimagasló eredményt maguktól. Ehhez képest derekasan állták a selejtezőben a sarat, az elődöntőben összekerültek a lett Rigával, amelynek egyik játékosa azt mondta, elképzelhetőnek tartja, hogy Debrecenben mindhárom Masterst ők nyerik meg. Kettejük mérkőzésén az osztrákok nagyon kitettek magukért, ellenfelükkel végig fejfej mellett haladtak. Csupán a szerencsén múlt, hogy a mérkőzés utolsó percében a lettek két büntető dobást is begyűjtöttek, amelyeket Lasmanis értékesített, így a végeredmény 21:18 lett, a Riga javára.

Meglepetést hozott a következő mérkőzés is: a világranglista jelenlegi éllovasa a szerb Liman a szintén szerb Novi Saddal – amely történetesen a ranglista 2. helyezettje – játszott a döntőbe jutásért. Ezalkalommal Bulutéknak nem sikerült a győzelem, 21:15-ös vereséget szenvedtek a Limantól. A döntőt nagy meglepetésre az Utena játszotta a Liman ellen.

Ezek alapján a FIBA 3×3 Debrecen Masters helyezettjei:

1. Liman – Szerbia
  2. Utena Uniclub – Litvánia
  3. Riga – Lettország

A 4. helyezett a Novi Sad, 5. a holland Amszterdam, 6. NY Harlem USA, 7. Graz. A Debrecen csapatának az utolsó, 12. helyezés jutott. Egynapos pihenés után kedden indul a FIBA 3×3 World Tour Hungary Masters.