Az amerikaiak és a szerbek eddig veretlenek

Tokióban félidején túllépett a 3×3 olimpiai küzdelem, holnap a negyeddöntőket játsszák a legjobban teljesítő csapatok és holnapután már érmeseket ünnepelnek a végeredmények kihirdetése után.

A mai versenynapon a férfiaknál a Dusan Bulut által vezetett szerb csapat tovább folytatta veretlenségét. Eddigi hibátlan teljesítményük eredményeként hat lejátszott mérkőzésből ugyanennyit meg is nyertek, így 117, eddig megszerzett pontjukkal, veretlenül ők vezetik a mezőnyt.

A nőknél az amerikai lányok szintén veretlenek, eddigi öt mérkőzésükből szintén mindegyiket megnyerték. A mai versenynapra a francia lányok is kiheverték az amerikaiak, a japánok és a kínaiak ellen elszenvedett vereségüket és rátaláltak valódi versenyformájukra. Mindkét mai mérkőzésüket megnyerték. Mongólia és Oroszország csapatát is legyőzték. Ez a két győzelem persze még nem sokat javíthatott a helyzetükön. Eddig hat mérkőzést játszottak, a felét pedig elveszítették. Mindez jelenleg a csapatrangsorban az ötödik helyre elegendő a korábban világranglista első francia lányoknak.