Bronzért játszanak a szerbek

Amszterdamban, a FIBA 3×3 Európa-bajnokság utolsó napján mindkét nemben bajnokot avatnak.

A torna mai programjában először a nyolcaddöntőket játszották le. A férficsapatok közül Szerbia, Szlovénia, Litvánia és Ukrajna válogatottja jutott a negyeddöntőbe. Ott a szerbek a litvánokkal, a szlovének az ukránokkal mérkőztek a továbblépésért. Óriási meglepetésre a litvánok 19-17-re legyőzték a szerbeket, így Buluték az ukránokkal a bronzért játszanak majd. A szerbek vereségéhez valószínűleg az is hozzájárulhatott, hogy a csapat vezéregyénisége, a világranglista első számú játékosa, a gőzmozdonyként támadó Dusan Domovic Bulut az EB első mérkőzésén, éppen a magyarok ellen bokasérülést szenvedett és a későbbiekben sérülten lépett pályára, a következő mérkőzésein. A döntő, aranyérem sorsát eldöntő összecsapására, a Litvánia – Szlovénia mérkőzésre csak késő este kerül sor.

A nőknél a nyolcaddöntőből sajnos nem sikerült továbbjutnia a magyar lányoknak. A francia válogatottól 17:11-es vereséget szenvedtek.

A negyeddöntőben játszottak: Hollandia – Spanyolország (9:11) és Oroszország – Franciaország (16:12). Az eredmények alapján a bronzmeccset Hollandia játssza Franciaországgal, a döntőben pedig spanyol-orosz összecsapás lesz.