Bukarestben a Világ-kupáért játszanak

Harmadik napja, november 3-óta tart játsszák Bukarestben az U23-as csapatok a FIBA 3×3 U23 World Cup 2022 mérkőzéseit.

Magyarország a hölgyek révén érdekelt a verseny kimenetelében. Eddig, a Tóth Orsolya, Tóth Franka, Pusztai Petra és Tenyér Zsófia összeállításban szereplő csapatunk kiválóan szerepelt. Nem okoztak csalódást a szurkolóknak, hiszen mindkét tegnapi meccsüket megnyerték. A D csoportban egyik ellenfelüket Ausztriát sikerült 19-9-es nagy pontkülönbséggel legyőzniük, majd második meccsükön Németország csapatán is felülkerekedtek. Igaz, nem olyan jelentős pontkülönbséggel, mint az első mérkőzésen, de 1 pont előnnyel, 18-17-re megnyerték a mérkőzést.

Ma a magyar lányoknak pihenőnapja van, holnap lépnek ismét pályára harmadik és negyedik csoport ellenfelükkel, a Sri lankai és a holland női csapatokkal játszanak. A körmérkőzések lezárása után október 9-én kezdődnek a negyeddöntők.