Éremért játszanának az Új-zélandiak

Az nz.basketball beszámolója szerint Új-Zéland 3×3-as női válogatottja nagy izgalommal készül a húsz nap múlva kezdődő FIBA 3×3 Ázsia kupa 2024. versenyre.

A szigetország versenyzői második éve vesznek részt a kontinens-bajnokságon. Idén a csapat tagjai: Ella Fotu, Lauryn Hippolite, Esra McGoldrick és Sharne Robati. Közülük hárman már másodszor küzdenek majd az Ázsia-kupáért, méghozzá nem teljesen eredménytelenül. Tavaly, a 2023-as versenyről ezüstéremmel tértek haza. Idén is legalább ilyen eredményt szeretnének elérni, habár titkos tervük, hogy az ezüstöt aranyra cserélik. Ugyanez a női válogatott utazik majd a párizsi olimpiára.

Az ország férfi válogatottjának tagjai: Dom Kelman-Poto, Chris McIntosh, Nikau McCullogh és Tai Wynyard. A tavalyi Ázsia bajnokságon ők is dobogóra álltak: bronzérmesek lettek. A tavalyi szezont a csapat győzelemmel zárta: novemberben, a 3×3 Trans-Tasman torna döntőjében 7-1-re legyőzték Ausztrália válogatottját.