Háromból két Masters a Limané

A negyeddöntőkkel folytatódott ma a FIBA 3×3 World Tour Europe verseny második és egyben a teljes debreceni versenysorozat utolsó napja.

Az első összecsapás a Lausanne – Piran mérkőzés volt. A svájciak egy pontos előnyre tettek szert a szlovénekkel szemben. A mérkőzés végeredménye 21:20 lett. A lett Sakiai Szaud-Arábia csapatával, a Jeddah-al játszott és 21:17-re legyőzte az arabokat. A Novi Sadot ma sem fogadta kegyeibe a szerencse, így egy pontos hátránnyal ismét vereséget szenvedtek a NY Harlemtől. A negyeddöntő utolsó mérkőzését a Riga csapata játszotta a Limannal. 21:15-tel végződött a szerbek javára.

Fentiek alapján a Lausanne a Sakiaival, a NY Harlem a Limannal játszott elődöntőt.  Előbbi mérkőzésen a két csapat fejfej mellett játszott, az éppen aktuálisan vezető csapat egy pontos előnyét partnere, a pillanatnyilag lemaradt csapat másodperceken belül kiegyenlítette. Kevesebb, mint másfél perccel a játék végét jelző sípszó előtt 20:20 volt az eredmény, majd a litvánok kosárra dobása bevitte csapatukat a döntőbe. Vérre menő küzdelmet vívott a döntőbe jutásért a NY Harlem és a Liman is. A mérkőzés végeredménye egy pontos előnyt mutatott a szerbek javára. A Liman 20:17-re legyőzte a Harlemet. Ennek alapján a döntőt a Debrecenben már egy Masterst megnyerő Liman vívta a Sakiakival. A két csapat a mérkőzés alatt nagyon kiegyenlített teljesítményt mutatott, aminek eredményeként egyikőjük sem tudott nagyobb pontaránnyal előnyt szerezni a másikkal szemben. Az utolsó három percre a Liman elhúzott ellenfelétől 16:12-re, majd 18:14-re, majd a legvégén 21:15-re, egy büntetővel megnyerte az Európa Masterst. Ezzel a háromból két debreceni verseny Liman győzelemmel zárult.