Ismerős arcok Ashgabadban

A türkmenisztáni Ashgabadban ma kezdődött az 5. Ázsiai Teremsportok és Harcművészetek Bajnoksága, amely szeptember 24-én ér véget. Ennek egyik eseménye a 3×3 Világkupa tornája is. A versenyen számos, régebbi bajnokságokról jól ismert arc is feltűnik.

Pályára lép például a katari 3×3 válogatott, amely 2014-ben Világkupát nyert. A csapatban olyan játékos is helyet kapott Nedim Muslic személyében, aki a FIBA 3×3 U18 Világbajnokságán a győztes csapat tagja volt, tavaly pedig a FIBA U18 Ázsia Kupát nyerték meg.

A mostani tornán szintén ott lesz a mongol csapat, amelynek három játékosa tagja volt a FIBA 3×3 Wolrd Tour Masters Utsunomiya dobogós együttesének is.

A női csapatok közül figyelmet érdemel a türkmén csapat, amelynek kapitánya, Ayna Gokova kitűnő teljesítményt nyújtott az idei nantesi 3×3 VB-n. Érdemes figyelni a nagyon fiatal, ámde ugyancsak ütőképes indonéz női csapat játékára is. Ők idén megnyerték a FIBA 3×3 U18 Ázsia Bajnokságot.

A tornát az Ashgabat Olimpiai Komplexumban rendezik, ahol húsz ország 28 csapata küzd majd a pályán.