Két finálé egy hétvégén

A konstancai FIBA 3×3 Nemzetek Ligája verseny fináléjában érdekes, ritkán előforduló eredmények születtek mindkét nemben. A férfiak versenyében az első helyet a francia U21-es csapat foglalta el, a második és harmadik helyen viszont ugyanannak az országnak a két csapata végzett. Ez pedig Izrael válogatottja és Izrael U21-es csapata volt.

A hölgyek versenyében is kettős dobogós hely jutott: az első és második helyezett a francia nemzeti válogatott, illetve Franciaország U21-es csapata lett, a harmadik helyezett pedig az USA együttese. A lányoknál, a negyeddöntőig eljutott magyar csapat végül a nyolcadik helyen zárta a versenyt.

Szintén a román kikötőváros volt a helyszíne a FIBA 3×3 Női Sorozat döntőjének szeptember 17-18-án. A finálé döntő meccsét a kanadaiak játszották a franciákkal és előbbiek 21-16-os győzelmet arattak. Ezzel, a sportág történetében harmadszor megrendezett női versenysorozat idei évadának első helyezettjei lettek. A magyar lányok a szezonvégi összesítés szerint a 10 helyet foglalják el.

Míg az elmúlt hétvégén Európában Konstanca volt pár napra a 3×3 versenyek fővárosa, addig a karibi szigetvilágban Dominikán a köztársaság fővárosának San Juannak jutott ez a megtisztelő szerep.  Szeptember 16-17-én ott játszották a FIBA 3×3 San Juan Challengert. A verseny győztese ismét a szerb Ub Huishan NE lett, második helyre került a belga Antwerpen és harmadik lett az USA csapata a Princeton. A két legeredményesebb csapat játékengedélyt nyert a jövő hónapban rendezendő Paris Mastersre.