Kínaiakhoz szegődnek a Riga játékosai

A baltics.news mai híre szerint a lett Riga 3×3 kosárlabda csapatának játékosai idén különböző kínai csapatokhoz szegődnek el és velük lépnek pályára. Kivételt képeznek ez alól a FIBA nemzetközi 3×3 versenyei, ahol továbbra is nemzeti válogatottként jelennek majd meg a Riga játékosai. A meglepő hírt a lett sportági szakvezetők tegnap tették közzé egy nemzetközi sajtókonferencián.

Közleményük szerint 3×3 válogatottjuk magja továbbra is változatlan marad a nemzetközi tornákon, ami azt jelenti, hogy a szurkolók továbbra is láthatják ezeken a versenyeken az olimpiai bajnok Agnis Cavarst, Edgars Krümint, Nauris Miezist és Karlis Lamanist, továbbá Arturs Strelniekst. A tervek szerint a FIBA versenyein Strélnieks amolyan „váltótársként” szerepel majd és helyére időnként más lett versenyző lép majd pályára. A csapat első idei nemzetközi szereplése április 29-30-án lesz a World Tour Masters Japánban rendezendő nyitó eseményén.