Lezárult az USA 3x3U18 országos bajnoksága

Két nappal ezelőtt játszották az USA 3×3 U18 női kosárlabda nemzeti bajnokságának döntő fordulóját. A győztes csapat, a Team Quest lett.  A döntő mérkőzésen az országos bajnok, 7:0-ás rekord eredménnyel nyerte az aranyérmet. A Colorado Springsben működő, USA Olimpiai Edzőközpontban megrendezett tornán, a legjobban teljesítő játékosok közül választják majd ki azokat a sportolókat, akik az október 6-18-i, Ifjúsági Olimpiai Játékokra Buenos Airesbe, Argentínába utazhatnak.

Az USA Ifjúsági Olimpiai Női Kosárlabda Csapatának 2018-ban azok lehetnek a tagjai, akik részt vettek az idei 3×3 U18 Országos Bajnokságon, 18 évesek, vagy annál fiatalabbak, és amerikai állampolgársággal rendelkeznek. A végleges csapatösszeállítást a szövetség egy későbbi időpontban hirdeti majd ki.