Összesítésben mindkét magyar csapat a 3.

A FIBA idén kezdett új, ötfordulós tornájának a 3×3 U23 Nemzetek Ligájának a negyedik állomása Sri Lanka fővárosa, Colombo. A hivatalosan tegnap kezdődő torna mérkőzéseinek többsége, a hirtelen lezúduló trópusi eső miatt, mára tolódott. Ma reggel fedett helyre költöztették a Nemzetek Ligáját, a Sir John Kotelawala Védelmi Egyetem lett az új helyszín. Itt játszák az elődöntőket és a döntőket.

A hazai, Sri lankai női csapatnak jól kezdődött a torna, lendületesen haladtak előre, ám az döntőben vereséget szenvedtek a magyar lányoktól, akik ezzel megnyerték a colomboi fordulót. A FIBA beszámolója külön kiemeli a magyar lányok közül Böröndy Vivit, aki kirobbanó formájával segítette csapatát a győzelemhez.

A férfiaknál a szlovén csapat lett a győztes, a döntőben a cseheket győzték le.

Holnap a csapatok a 2017-es torna trófeájáért szállnak harcba. A pályára lépőknek, az eddigi négy versenyen elért összes eredményét beszámítják a végelszámolásnál.

A tabella jelenlegi állása szerint az összesített eredmények alapján, a negyedik forduló után a férfiaknál 100 százalékos teljesítménnyel a szlovének, a nőknél 71 százalékos teljesítménnyel a csehek vezetnek. A magyar férfiak 53 százalékos teljesítménnyel a harmadikak, a nők 66 százalékkal szintén harmadikak a jelenlegi állás szerint. A holnapi versenynap még sokat javíthat a csapatok végső besorolásán.