Tartományi verseny a német utánpótlásnak

A németországi Bad Hersfeldben az elmúlt héten a tartomány 3×3 utánpótlás csapatainak rendeztek versenyt, a város közepén álló Lingplatzán. Az esemény rendezője a Német Kosárlabda Szövetség és Hessen Kosárlabda Szövetsége volt, illetve aktívan közreműködött a szervezésben a város vezetése is. A tartományi versenyen kívül egy másik tornát, az állami szövetség ifjúsági bajnokságának fordulóját is megrendezték.

A sporteseményen több mint száz 3×3 játékos léphetett pályára. Kilenc női és 15 férfi szövetségi állami csapat játszott. Tagjaik 2006-os, illetve annál fiatalabb évjáratúak voltak. A verseny fő célja az volt, hogy a legtehetségesebb csapatokat és azok játékosait felkészítsék a FIBA 3×3 U17-es Európa Kupa versenyére. Erre a versenyre igén a fiúknak már sikerült a kvalifikáció azzal, hogy megnyerték az országos korosztályos bajnokságot. A lányok követlen kvalifikációval igyekeznek majd bejutni a kontinensverseny keretébe.

A német szövetség komolyan veszi fiatal sportolóinak a 3×3 kosárlabda nemzetközi eseményekre való felkészítését. Különböző támogató programokat szerveznek, ahol a német ifjúsági bajnokság keretében már a 8-12 éves gyerekeket, illetve a középiskolásokat, vagy fiatal vállalati alkalmazottakat is játékra ösztönöznek és közülük a legügyesebbeket továbbképzik.