Téli felkészítő torna Dohában

A Katari Olimpiai Bizottság információi szerint Dohában, többek között a Katari Kosárlabda Szövetséggel közösen téli 3×3 kosárlabda bajnokságot rendeztek, amely szerves része egy felkészítő tornasorozatnak. Ezen a téli „olimpiai táborozáson” azoknak a sportágaknak a csapatai kaptak kiemelt, háromhetes szakmai képzést, majd annak végén, egy zárótornán vettek részt, amelyek újonnan kerültek be az olimpiai sportok hivatalos listájára. Így a 3×3 mellett például a rögbi, és a strandröplabda is részese a téli katari játéksorozatnak.

A 3×3 torna végső küzdelmeiben nyolc csapat játszott, a döntőt a tengerparti sportzóna Sealine Beach nevű hatalmas csarnokában tartották. A verseny nemzetközi torna volt, ahol a katari csapaton kívül több arab ország, például Libanon, Egyiptom, Jordánia is részt vettek, sőt távolabbról, a Fülöp-szigetekről és Indiából is érkeztek 3×3-as csapatok. A versenyt a hazai csapat nyerte, 13:11-re, szoros küzdelemben Libanont győzték le a katariak.

Ahmed Al Muftah Katar kosárlabda szövetségének elnöke nagy jelentőséget tulajdonított a téli versenyeknek. Az ilyen rendezvények egyrészt fejlesztik a hazai csapatok játéktechnikáját, erősítik a játékosok küzdő szellemét, másrészt a szurkolók között nemzetközi szinten széles körben megkedveltetik a 3×3 sportot- vélekedett a katari szövetség elnöke.