Új helyszín lesz idén Marseille

Ezidáig bármennyire is sikeresek voltak a 3×3 sportágban a franciák, egyik legnagyobb és világszerte legismertebb városuk, Marseille mindeddig kimaradt a nemzetközi versenyeket rendező városok sorából. Idén ennek vége szakad, mert 2023-ban egymás után két, nemzetközileg kiemelkedő tornát rendezhetnek. A franciák kikötővárosa, Marseille lesz a férfiak FIBA 3×3 World Tour egyik Masters versenyének és a nők Women’s Series tornája egyik állomásának a házigazdája.

A Francia Kosárlabda Szövetség támogatásával az ORECA Events fogja megszervezni ezt a háromnapos versenyt és a vele járó városi show-t. A legjobb professzionális 3×3-as játékosok a pénzdíjakért és városaik képviseletének büszkeségéért versengenek, ezzel egy időben pedig pontokat is gyűjtenek a 2024-es párizsi olimpiára való bejutás versenyében.

Az ORECA Events egyébként a kosárlabdán kívül különféle tevékenységeket végez és tapasztalatokat gyűjt abból a célból, hogy minél több településen közel kerüljön a sport az ott lakókhoz és a városi kultúra szerves részévé váljon.

A fentebb megjelölt két 3×3-as esemény GESI-tanúsítvánnyal rendelkezik („Nagy nemzetközi sportesemény”) és egyik központi célja a nemek közötti egyenlőség megvalósulásának az elősegítése. A mostani verseny kiváló alkalom lesz arra is, hogy a város és a közvetítéseknek köszönhetően egész Franciaország jobban megismerkedjen a sokszoros díjnyertes női profi kör válogatott játékával. Nagyszerű lehetőség kínálkozik arra, hogy a franciák megnézzék az a női csapatot, amely 2022-ben FIBA ​​3×3-as világbajnokság győztest volt, Európa Kupát pedig már kétszer nyert.