WTM és kontinens bajnokság Debrecenben

Két nap múlva kezdődik Debrecenben a FIBA 3×3 World Tour Masters soron következő tornája. A kétnapos rendezvény szerdán este a kvalifikációs mérkőzésekkel kezdődik, amelyeket az a hat csapat játssza, amelyek korábban nem kvalifikáltak a fordulóra.  Ezek: a szerb Belgrád, a brit London, a német Aachen, a magyar Debrecen, a svájci Vevey és az ukrán Zaporizhzhya városok csapatai.

A nyolcaddöntőt másnap játsszák, abban már a korábbi WTM fordulókon kvalifikált csapatok is pályára lépnek. Ezen a napon rögtön az első mérkőzés valódi sportcsemege lehet a szurkolóknak és kosárrajongóknak: a Novi Sad Al Wahda lép pályára a Monaco ellen. A magyar csapat, amely a Novi Saddal egy csoportba került, szintén Monaco ellen kezdi a tornát.

Szeptember elsején kezdődik szintén Debrecenben a FIBA 3×3 U18 Európa Kupa, amely 3-án zárul a bajnoki címért játszódó döntővel. A magyar férficsapat a D csoportban játszik, ahol Észtország és Szerbia lesz az ellenfele, a nők az A csoportban játszanak Olaszország és Lettország csapatával.

A magyar U18-as válogatottak, a kontinens bajnokságra való felkészülés érdekében a napokban felkészítő tornát tartottak. A férficsapat a házi bajnokságon a cseh válogatott mögött a második lett, mögöttük végeztek a Kaszások és a pécsi korosztályos csapatok. A nőknél az U18  magyar csapat legyőzte a szintén hazai U23 válogatottat, mögöttük végzett a B válogatott és az MTK csapata.