Egy vereség, egy győzelem

Debrecenben, a FIBA 3×3 olimpiai selejtezőjének második napján a lányok után, a magyar férficsapat is (Demeter, Ivosev, Komma, Rosic) pályára lépett. A csoportmérkőzések során két meccset játszottak: előbb az izraeliekkel csaptak össze, majd a Puerto Rico-i válogatottal. Az első találkozó a magyarok számára kevésbé volt sikeres, mint a második. Az izraeliektől 21-14-es vereséget szenvedtek, kezdetben nagyon szoros volt a két csapat eredménye, fej-fej mellett haladtak előre, majd félidő táján az izraeliek kétpontosokkal elhúztak, a magyarok pedig, a mérkőzés végéig már nem tudták őket utolérni. Az est második találkozóját mintha nem is ugyanaz a csapat játszotta volna, a játékosok megtáltosodtak és a Puerto Rico-i együttest szoros eredménnyel, 21-19-re sikerült legyőzniük.

Ma 21:35-kor a B csoport harmadik tagjával, Ausztriával mérkőznek a továbbjutásért.