Izraelben a német lányok, Manilán a szerb férfiak nyertek

A hétvégi két verseny közül, a hölgyek a Women’s Series játék első állomásaként Tel-Avivban csaptak össze, a férfiak a világkörüli verseny, a FIBA 3×3 World Tour első Mastersének helyszínén, a Fülöp-szigeteki Manilában küzdöttek a győzelemért.

A női verseny nem hozott nagy meglepetést, győztese a regnáló bajnok, Németország lett. Mégpedig úgy, hogy csapatuk csupán három főből állt, nélkülözniük kellett a negyedik versenyzőt. A németek nemcsak a versenyt nyerték meg, játékosuk, kiváló teljesítményének elismeréseként Sonja Greinachert a torna MVP-címét is megkapta. A Tel-avivi verseny végeredménye így alakult:

12. Románia

A Női sorozat legközelebb június 28-29-én játszik a franciaországi Poitiersben. Ez lesz a széria harmadik állomása.

Míg a hölgyek Izraelben küzdöttek a győzelemért, a FIBA 3×3 World Tour világkörüli verseny első Mastersén, a Fülöp-szigeteki Manilában a férfiak játszottak. Ott sem született nagy meglepetés, ismét a kiváló formában lévő szerb Ub Huishan NE vitte el a trófeát. A világranglista első helyén álló csapat továbbra is megőrizte előkelő helyét, zsínórban a kilencedik mérkőzését nyerte meg. A döntőben legyőzte nagy riválisát, a szintén szerb Limant.