Káprázatos játék Darwinban

Ausztráliában, Darwinban profi bajnokságot játszottak. Az NBL 3×3 Hustle rendkívül látványos verseny. A férfiaknál a Stateide Sports játékával elkápráztatta a  helyi nézőket és rajongókat. Öt mérkőzéséből mindegyiket megnyerte. A döntőben 22:16-ra legyőzte a TSV Reading Cinemas csapatát, noha ők csupán három játékossal (Jeremy Kendle, Peter Crawford és Lucas Walker) érkeztek a versenyre.

A három játékos közül különösen kiemelkedő teljesítményt nyújtott Kendle. A győztes csapat a verseny aranyérmén kívül 12 ezer dolláros pénzjutalmat is haza vihetett, továbbá győzelmükkel arra is jogosultak lettek, hogy részt vegyenek a július 8-9-én a mongóliai Ulanbátorban rendezendő 3×3 Challengeren. Az előtte rendezendő Penang Challengerre (Kína) már korábban elnyerték a részvétel jogát. A női csapatok versenyében a kontinens első számú 3×3 játékosa Rebecca Cole, a Specters Athleticban játszott. 21:10-es győzelemmel megnyerték a tornát.