Negyeddöntőben a magyar lányok

Kínában ma játszották a FISU 3×3 Egyetemi VB nyolcaddöntős mérkőzéseit. Pályára léptek többek között ukrán, columbiai holland, szenegáli, szlovén, chilei csapatok és természetesen a TF színeiben játszó magyar lányok is, akik annak ellenére, hogy hátránnyal indultak (sérülés miatt nem volt cserejátékosuk), kemény küzdelemben sikerült kivívniuk a győzelmet. Mégpedig úgy zárták 13:10-re a mérkőzést, hogy a játék vége előtt két perccel 9:9-es döntetlenre álltak. Ezzel a győzelemmel sikerült továbbjutniuk a negyeddöntőbe. Gratulálunk a TF csapatának és szurkolunk a további sikereikért.

Holnap a negyeddöntőben a szlovén Ljubljanai Egyetem csapatával lépnek pályára. Az ukránok a hollandokkal, a taiwaniak a kínaiakkal (Pekingi Egyetem), a japánok szintén kínaiakkal (Tsinghua Egyetem) csapnak össze a győzelemért.

forrás: wbasket.hu
kép: wbasket.hu