Nike 3×3 verseny Bukarestben

Május 4-én kezdődött és vasárnap estig tart a román 3×3 kosárlabda szezon nyitó eseménye, a Nike 3×3 Challenge Bukarestben, a ParkLake bevásárlóközpontban lévő sportarénában. A verseny selejtezőire több mint hetven csapat nevezett, közülük kerülnek ki majd a legjobbak. 14 évnél fiatalabb, 18 év alatti korcsoportok játszanak majd és lesz természetesen 18 évnél idősebb, felnőtt csoport is, továbbá a 35 éven felüli veteránok is játéklehetőséghez jutnak. Férfi és női csapatok egyaránt megmutathatják a pályán, hogy milyen ügyesen, furfangosan játsszák a 3×3-at.

A győztes csapatok a szokásos trófea és érmek mellé 25 ezer lejes pénzdíjat is kapnak. A három-három legjobb felnőtt csapat ezen felül folytathatja a játékot a világranglistán is jegyzett 3×3-as viadalokon Szerbiában és Bulgáriában. Minden korosztályos győztes pedig részt vehet a FIBA által szintén jegyzett Nemzeti 3×3 World Tour versenyeken, aminek tétje, hogy a győztes részt vehet a FIBA World Tour debreceni fordulóján.