Sikeres évet zár a 3×3 kosárlabda sport

A 3×3 kosárlabda történetében 2017 nevezetes év volt, amelyre a sport játékosai és szurkolói egyaránt sokáig emlékezni fognak. Ebben a szezonban történt meg az a, 3×3 szempontjából sorsdöntő fordulat, amely a valamikor kötetlen, utcai szórakozásként indult játékból önálló olimpiai sortággá lépett elő.

A nemzetközi FIBA 3×3 versenyek ebben az évben is sok izgalmat és szórakozást kínáltak szurkolótáboruknak. Voltak bőséggel labdáért, pontokért vívott őrült harcok, okos és furfangos cselek, technikai bravúrok a pályán, illetve óriási meglepetésként robbanó eredmények. A 2017-es szezon idén áprilisban kezdődött és rögtön óriási sikert hozott: a 3×3 szupersztárja, Dusan Bulut, a Novi Sad Al Wahda vezérjátékosa Kínában, a Nanjing Challengeren kirobbanó formában volt. Idén először a World Tour győzteseknek szánt nyereményalapja félmillió dollárra emelkedett.

A Novi Sad Al Wahda, előző évi győzelme alapján jogosult volt minden idei WTM fordulón szerepelni. A 2017-es Masters tornák közül hármat megnyertek és kiváló teljesítményük alapján a szurkolók többsége joggal gondolta, ők lesznek a végső megmérettetés, a pekingi World Tour Bloomage győztesei is. Tévedtek. Óriási csatában a döntőben Bulutékat legyőzte örökös ellenfelük, a szintén szerb illetőségű Zemun csapata.

A holland nemzeti válogatottak is kiváló évet tudhatnak maguk mögött: a hazai pályán rendezett Európa Bajnokságon Amszterdamban a nők bronzérmet szereztek, a férfiak pedig a VB remekeltek, ezüstérmesek lettek. Ifjúsági válogatottjuk is kiváló teljesítményt nyújtott: a szezonban hét érmet sikerült begyűjteniük a különböző nemzetközi versenyeken.

A szerb férficsapat harmadszor nyerte el a Világ Kupát, az Európa Kupa viszont Lettország csapatáé lett.

A fiatalok közül az U18 és U23 csapatok közül kiválóan szerepeltek a nemzetközi tornákon a magyarok, a szlovén férfiak és az Egyesült Államok csapata. Az U18-as kupán Kínában az ausztrál férfi és női csapat egyaránt remekelt, küzdelmük aranyérmet hozott. Togóban az Afrika-kupa győztesei a nigériai férfiak és a mali nők lettek.

2017 volt az első év, hogy a FIBA 3×3 Facebook oldala elérte az egymilliós követőtábort és 100 milliós volt a nézettsége a videoplatforjuknak. Egy év alatt háromezer videót és 400 órányi élő közvetítést, illetve tévéadást készítettek, ezek több mint száz ország szurkolóihoz eljutottak.

Mindezek alapján bátran feltételezhetjük, hogy 2018 az ideinél is mozgalmasabb, izgalmasabb és sikeresebb  szezonnal lepi majd meg a játékosokat és a 3×3 rajongóit, szurkolóit egyaránt.