USA győzelem Pristinában

Pristinában, Koszovó fővárosában a hét végén két FIBA 3×3 programot is megrendeztek. A 3×3 női széria tizenegyedik állomásának tornáján a következő lett a végeredmény:

14. Lettország

A verseny érdekessége volt, hogy abban egyszerre két magyar csapat is részt vett. A kedvezőbb helyezést a Bach Boglárka – Böröndy Vivien – Hegedüs Janka – Papp Klaudia négyes érte el. Csoportjuk körmérkőzései közül egyet az USA csapata ellen elveszítettek (18-14) egyet megnyertek (21-9) az azeriek ellen. Ezzel továbbjutottak a másnapi negyeddöntőbe. Ismét összekerültek az azeri csapattal, most viszont alulmaradtak 2 ponttal, így a mérkőzés végeredménye 18-16 lett ellenfelük javára.

A másik hazai csapat, a magyar válogatottként szereplő négyes (Farkas Petra, Szabó Fanni, Tenyér Zsófia és Weninger Virág) a győrieknél gyengébben szerepelt, a 11. helyre futotta az erejükből. A csoportmérkőzések során mindkét csoporttársuktól vereséget szenvedtek. A franciákkal vívott küzdelemben 22-7-re, az izraeliekkel folytatott csatában pedig 12-10-e maradtak alul ellenfeleikkel szemben. Nem jutottak be a negyeddöntőbe.

A FIBA 3×3 női széria következő, 12. állomását július 19-20-án rendezik, a franciaországi Bordeauxban.