3×3 verseny volt Pristinában

Koszovó Kosárlabda Szövetsége az elmúlt hét végén, 3×3 Pristina néven látványos versenyt rendezett. Ez a sportrendezvény Pristinában hagyománynak számít, hiszen idén már harmadik alkalommal szórakoztatták a koszovói kosárszurkolókat a látványos versennyel. A csapatok mérkőzései között hiphop táncbemutatókat is tartottak, ami különösen sok fiatalt vonzott a lelátókra. A rendezvényt a Koszovói Kosárlabda Szövetség támogatta pályát, felszerelést, és szakszemélyzetet biztosítva a versenyhez.

A pályán tíz csapat mérte össze erejét. A koszovói 3×3 kosárlabda csapatokon kívül Albániából és Észak-Macedóniából is érkeztek résztvevők. A résztvevők 10 csapat részvételével Koszovóból, Albániából és Észak-Macedóniából. A verseny győztese a Shkodra (Válasz) nevű csapat lett, amely a döntőben az Istogi Alfa L-t győzte le.  győztes csapat a Shkodra ‘ Válasz ‘ volt, amely az Istogi Alfa L ‘ csapat ellen jutott döntőbe.

A Covid-19 járvány miatt különleges intézkedéseket hoztak a rendezők, hogy azokkal is védjék mind a lelátókon ülő közönséget, mind a szervezőket/rendezőket, illetve a bírák és a zsűri egészségét. A járvány miatt pristinai torna helyszínén csak korlátozott számú közönség vehetett részt, az érdeklődők többsége a FIBA műholdas közvetítésén kísérhette figyelemmel a pályán játszó csapatok akcióit.