A Linnujalad észt csapat utazik Debrecenbe

Az Észt Kosárlabda Szövetség mai közleménye szerint szombaton megtartották az országos 3×3 kosárlabda bajnokság döntőjét, ahol eldőlt, melyik csapat utazik majd Debrecenbe, hogy augusztus 29-30-án részt vegyen a FIBA 3×3 World Tour idei első Mastersén.

Az észt országos 3×3 bajnokság döntőjét Snelliben, az Alexela Arénában rendezték meg. A férfiak elit osztályának győztese a Linnujalad lett, amely 13:21-es győzelmet aratott az észt 3×3 válogatott felett. Így ők utazhatnak majd szeptember végén Debrecenbe.

A Linnujalad, egy professzinális kosárlabdásokból összeállított csapat, tagjai Martin Dorbek, Jaan Puidet, Oliver Metsalu és Riho Suija. Jaan Puidet a döntő után úgy nyilatkozott, hogy minden nap edzenek, mert a megfelelő fizikai kondíció mellett a csapatnak szüksége van arra is, hogy tagjai a lehető legnagyobb mértékben összecsiszolódjanak, megismerjék egymás gondolkodásmódját, technikáját, cseleiket és minden olyan mozdulatukat, amelyet a pályán játék közben alkalmazni szoktak.  A nőknél az Estonia Blue nevű 3×3 csapat győzött. A döntőben 18:12-re legyőzték a tavalyi harmadik helyezett Lettország csapatát. Az Estonia Blue játékosai: Annika Koster, Jane Svilberg, Merike Anderson és Sofia Kosareva.