A magyar férfiak is a negyeddöntőben vannak

A FIBA 3×3 Európa Kupa 2019 második versenynapján Debrecenben ma a magyar férficsapat lépett pályára.

A csoportbeosztással sajnos nem volt szerencséjük, hiszen rendkívül nehéz ellenfelekkel kellett már a verseny kezdetén megmérkőzniük. Első ellenfelük a világranglista második helyén álló orosz csapat volt, a magyar fiúk tőlük sajnos 21:15- es vereséget szenvedtek. A B csoport második körmérkőzését a franciákkal játszották és 22:15-ös győzelmet arattak. Ezzel bekerültek a negyeddöntő csapatai közé.  A szeptember elsejei negyeddöntőben a következők kerültek be, a mérkőzések sorrendje szerint: Szerbia – Ukrajna, Litvánia – Magyarország, Franciaország – Ausztria, Spanyolország – Lengyelország.  Gratulálunk a magyar fiúknak is és szurkolunk, hogy az előttük álló megmérettetést is derekasan teljesítsék.

A női csapatok közül ma a B és a D csoportok léptek pályára, hogy lejátsszák csoporton belüli körmérkőzéseiket. Ukrajnának, Litvániának sikerült bekerülniük a holnapi negyeddöntő csapatai közé. A mai eredményekkel kialakult a teljes női negyeddöntős névsor. A kezdő mérkőzést az oroszok a franciákkal játsszák, őket követi az ukrán – lett, a fehérorosz – holland és a magyar – spanyol mérkőzés. Szurkoljuk, hogy a magyar lányok bejussanak az elődöntőbe, vagy a döntőbe.